Zespół "Śmiłowiónki" na wyjeździe integracyjno-wypoczynkowym w Kołobrzegu.
W dniach 4 - 7 czerwca 2026r. Zespół Folklorystyczny "Śmiłowiónki" wyjechał do Kołobrzegu na czterodniowy wypoczynek, który był zwieńczeniem 15-letniej pracy zespołu. Jubileusz 15-lecia oficjalnie obchodzony był przez zespół w listopadzie ubiegłego roku.
To były dla nas piękne dni - pod każdym względem. Pogoda nam dopisała, zdrowie i humory także. Zamieszkaliśmy w hotelu IKAR PLAZA, 150 metrów od morza, w komfortowych warunkach. Wspomniany hotel oferuje szeroki wachlarz usług dla wypoczywających gości, łącznie z krytym basenem. Kuchnia hotelowa serwowała taką ilość różnorodnych posiłków, który mógł zaspokoić nawet najbardziej wybrednych konsumentów.
Kołobrzeg zwiedzaliśmy podstawionymi pod hotel meleksami, a pan kierowca interesująco opowiedział nam o historii Kołobrzegu i jego turystycznym znaczeniu w dzisiejszej rzeczywistości. Wypożyczonymi rowerami poznawaliśmy także urokliwe miejsca miasta, podziwiając świetnie przygotowane ścieżki rowerowe usytuowane wzdłuż morskiego brzegu. Spacerowaliśmy po plaży , moczyliśmy nogi w dość zimnym jeszcze Bałtyku, a niektórzy, odważniejsi z nas, zażywali mimo to kąpieli.
Atrakcją Kołobrzegu jest obrotowa kawiarenka, usytuowana na 11 piętrze hotelu ARKA. Tam na wolny stolik czekać trzeba w długiej kolejce, ale widoki , które można oglądać podczas konsumpcji pysznych lodów, są tego warte. Oczywiście byliśmy tam również.
Gospodarze hotelu zadbali także o atrakcje na wieczorny czas. W hotelowej restauracji, każdego wieczoru oferowany był inny rodzaj rozrywki w postaci koncertu lub dyskoteki. Korzystaliśmy więc i z tych atrakcji, słuchając muzycznych występów i bawiąc się na dyskotece.
Wyjazd ten był dla nas wszystkich wielką przyjemnością i relaksem, integrującym naszą zespołową społeczność. Czuliśmy się zaopiekowani i bezpieczni.
• Dziękujemy Panu Wójtowi, Romanowi Nowakowskiemu za udostępnienie nam gminnego autokaru i pokrycie kosztów przejazdu.
• Uczestnicy wyjazdu bardzo serdecznie dziękują Panu Miłoszowi Kierzkowskiemu za zorganizowanie całego wyjazdu oraz za troskliwą opiekę podczas całego pobytu.
Opr. Danuta Nowicka


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!